Organik

Organik Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

11/10/2018

Yazar:

Organik Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Organik Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz; 

Araştırmalara göre bebeklerimizin beslenmeye başladığı günden itibaren ilk bin gün çok önemli. Uzmanlar  bebeklerin besleme döneminde yediği besinlerin, ilerleyen dönemlerdeki hayatlarını büyük oranda yönlendirdiğini belirtiyor. Hal böyle olunca bebeğinizin sağlık durumu, kaç yaşına kadar yaşadığı, ileride yaşayacağı hastalıklar gibi bir çok önemli faktörlerde belirleyici olan beslenme, tüm yeni doğum yapan ebeveynler için dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başındadır.

Uzmanlar bebek mamalarını tercih ederken organik ürünlerin satın alınması gerektiğini belirtiyor.

Diğer ürünlerin içeriğinin tam olarak bilinememesi, organik ürünlerin 500 den fazla testten geçtikten sonra satışa sunulması bu tercihi yapmalarındaki en büyük etkendir.

Bebek mamasının organik olduğunu nasıl anlarız?

Bebek maması satın alırken. Alacağınız ürünü ayrıntılı bir şekilde incelemelisiniz. Üretim yeri, tarihi, aldığı sertifikaları gözlemlemeden satın almamanız gerekir.

Bebek mamalarının organik olduğunu belirleyen Organik Tarım – Türkiye Cumhuriyeti logosunun satın alacağınız ürünün üstünde olması gerekir. Görseli aşağıda paylaşıyoruz.

Diğer dikkat edilmesi gerekenler;

  • Ürünlerde şeker ve suni tatlandırıcıların olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Organik Mamada bulunan yağ ve protein miktarının  anne sütüne olabildiğince yakın olması gerekmektedir.
  • Anne sütünde bulunan Alfa-laktalbumin maddesinin, satın alacağınız organik mamanın içeriğinde olduğundan emin olmalısınız. Alfa-laktalbumin bebeklerimizin zeka ve sinir sisteminin gelişmesini sağlayan önemli bir yapı taşıdır.
  • Ambalaj ve son kullanma tarihlerini kontrol etmelisiniz.
  • Demir yönünden zenginleştirilmiş organik mamalar tercih etmelisiniz.

Organik Tarım – Türkiye Cumhuriyeti Logosu

Organik Tarım - Türkiye Cumhuriyeti Logosu

Organik bebek maması alırken nelere dikkat etmeliyiz başlıklı içeriğimiz de sizlere hayati önem taşıyan bilgiler vermeyi hedefledik. Bebek mamasının organik olup olmadığını anlayabilmeniz için gereken ayrıntıları paylaştık. Soru veya sorunlarınız için yorum alanı kısmını kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir